O nás

O naší filosofii si můžete více přečíst zde.

Bc. Pavla Kusynová Vichnarová

Jsem matka, matka jednovaječných dvojčat, jsem fyzioterapeut, jsem člověk, který miluje svobodu a pohyb, jsem optimista, miluji cestování a mám ráda výzvy.

 

Od dětství jsem v pohybu, od mala lyžuji, plavu, dělala jsem 15 let bojová umění, a vlastně celý život dělám nějaký sport. Ale žádný jsem nikdy nepreferovala a nezaměřovala jsem se jednostranně. Můj vztah k pohybu posílilo studium na Sportovním gymnáziu, kde jsem poznala další sporty a měla jsem možnost si je vyzkoušet na vlastní kůži, některé dokonce i několik let. Například na gymnastiku, kterou jsem měla 4 roky každé pondělí v 7 hodin ráno, do dneška nemohu zapomenout.  Ale získala jsem i základy atletiky, volejbalu, basketbalu, plavání…

 

Když jsem se ve 4. ročníku začínala rozhodovat, co budu po maturitě dělat, studium fyzioterapie bylo jasnou volbou. Je skvělé propojit práci a pohyb.

Fyzioterapie je široký obor, ve kterém se dá věnovat dětem od narození až po seniory a zároveň se dá pracovat preventivně i léčebně.

 

Můj pracovní život začal ve Vítkovické nemocnici, kde jsem se setkala s reálným pracovním světem a poznala jsem, jak to vlastně v tom životě chodí. Byla to pro mě velmi dobrá zkušenost jak po stránce pracovní, tak lidské. Pak jsem přešla do Rehabilitačního ústavu v Hrabyni, kde jsem měla možnost se seznámit s nejrůznějšími neurologickými onemocněními, především s pacienty s poraněnou míchou - vozíčkáři, a svou praxi jsem před mateřskou dovolenou zakončila v lázních Klimkovice, kde jsem pracovala na dětském oddělení a věnovala jsem se dětem různého věku a různých diagnóz. Od nejlehčích forem vadného držení těla až po těžké formy dětské mozkové obrny.

Moje ujasnění toho, čemu se chci v životě naplno věnovat, přišlo až s narozením mých dětí....

Můžete mi napsat na pavla@detiapohyb.cz

MUDr. Michal Kusyn

DSC_0850

Jsem lékař s atestací z neurologie a rehabilitace, absolvoval jsem kurz sportovní medicíny.

Baví mě pohyb – studovat jej, provádět jej, mluvit o něm. Baví mě pronikat do podstaty a principů cvičení, pohybu. Číst o něm a přemýšlet o něm. Chci vědět všechna ta proč a jak, která s pohybem souvisí. Teoreticky i prakticky.

Jako dítě jsem zkoušel různé sporty – judo, fotbal, házenou. V roce 1991 jsem objevil svět bojových umění a už u něj zůstal. Dlouhodobý trénink – kopy, údery, pády. Ale také kliky, sklapovačky, sedy-lehy. Cviky, které všichni známe a mnozí běžně děláme. Až znalosti z neurologie a rehabilitace mi postupně ukázaly, že jsem vůbec netušil, co cvičím, proč to tak cvičím a že bych to mohl cvičit daleko lépe a hlavně správněji. Mé tělo by mi bylo vděčno. Tehdy i teď.

Můžete mi napsat na michal@detiapohyb.cz